12.06.2017 – REPREZENTACE ŽEN 7S

V Ostravě kralovalo Skotsko, Češky skončily šesté


České ragbistky si na semifinále kvalifikačního turnaje mistrovství Evropy kategorie Trophy musí počkat. Nebylo jim dáno ani Ostravě, kde svěřenkyně trenéra Daniela Beneše ukořistily šesté místo. Turnaj naopak doslova opanovalo Skotsko.

Reprezentace si na nedělní čtvrtfinále věřila, bez ohledu na to, že se jí postavilo silné Německo, ovšem ani bojovný výkon na kýžený postup nestačil. Němky ukázaly své zkušenosti z předchozích let v nejvyšší kategorii Grand Prix a po výsledku 10:32 zůstaly české hráčky zklamané.

"Cílem bylo semifinále, ale dostaly jsme výborného ofenzivního soupeře, což nakonec dokázaly tím, že se dostaly do finále. Bohužel to nevyšlo," řekla kapitánka Martina Hlaváčová, která se svými spoluhráčkami pak v "malém semifinále" porazila Finsko, aby v duelu o páté míto podlehla Maďarsku.

S konečnou šestou příčku příliš spokojenost nebyla. "Úspěch to není, ale zároveň to nelze hodnotit jako neúspěch. Přesto si myslím, že jsme ukázali svůj potenciál, který v budoucnu můžeme zhodnotit v něco většího. Příslibem jsou už vítězství nad Rumunskem či Finskem," uvedl kouč Daniel Beneš.

Také kapitánka litovala nenaplněných ambicí. "Měly jsme možnost skončit lépe, udělaly jsme pár chyb, ale jsme stále ve hře a budeme bojovat dál," zakončila Hlaváčová s výhledem na druhý turnaj na konci července v Maďarsku.

Turnaj vyhrály Skotky, které ve finále zdolaly Německo 46:0. Bronz berou ragbistky Ukrajiny.


Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/v-o...