06.06.2019 – ROZVOJ RAGBY

Představení Mládežnického kempu ČSRU 2019

Léto 2019 přinese mimo jiné i již 3. ročník znovuobnovené tradice Unijních kempů, a tak se mohou hráči, hráčky a jejich trenéři a trenérky z celé republiky, těšit na Mládežnický kemp ČSRU, který se tentokrát odehraje od neděle 30.6. do soboty 6.7. 2019. Důvodem je velká poptávka po této akci a tím i dvojnásobně zvýšená kapacita areálu oproti loňskému kempu.

Předchozí dva ročníky v Novém Městě na Moravě 2017 a na Ostravici 2018, alespoň dle reakcí dětí a rodičů soudě, nasadily laťku poměrně vysoko, proto si zde můžete na ně zavzpomínat nebo se navnadit na příští vydání kempu: https://www.flickr.com/photos/csru/albums/72157684472258831/with/35934376870/

http://www.rugbyunion.cz/cs/article/1336

I tak věříme, že se nám společně podaří posunout celou úroveň tohoto týdne plného her ještě výš a dál ;) protože areál Prudká, jenž byl vybrán za dějiště pro rok 2019, skýtá opravdu spoustu možností a nachází se v krásném mikroregionu Pernštejnsko kousek od Tišnova, potažmo od Brna, na samé hranici Jihomoravského kraje a Vysočiny: https://www.prudka.cz/

Přestože dostupnost areálu není až tak náročná, bude rovněž zajištěna možnost společné dopravy spoji startujícími z Prahy, Brna a v případě mimořádného zájmu i z Ostravy+Havířova.

Po programové stránce kemp opět nabídne sportovní a zábavnou náplň od rána do večera (a někdy i v noci v rámci noční hry), kterou bude opět spojovat jedno velké týdenní téma odrážející aktuální dění ve velkém ragbyovém světě:

Po Lions Tour na Nový Zéland 2017, kvalifikaci na Světový Pohár 2018, téma pro rok 2019 nešlo vybrat jinak, než že se na týden pomyslně přesuneme do Japonska, kde hráčky a hráči, rozdělení napříč kategoriemi do reprezentačních týmů, budou s podporou svých trenérů bojovat o pohár Williama Webba Ellise.

O veškeré sportovní a volnočasové aktivity se opět bude starat tým trenérů a animátorů z řad národních týmů ČR, ale také i profesionálních trenérů a školitelů z Anglie, Skotska a Jižní Afriky, pod vedením Daniela Beneše, trenéra národního týmu mužů ČR.

Proto je cílem této zážitky nabité akce nejen formace a rozvoj hráček a hráčů, ale také trenérů, pro něž v rámci kempu chystáme bohatý program školení a licenčích seminařů na zajímavá témata. O všech trenérských kurzech najdete informace průběžně v sekci Vzdělávání trenérů a v hromadných mailech pro zaregistrované trenéry.

Budeme tedy moc rádi, když s přihlášenými dětmi z daného klubu přijedou společně i jejich trenéři, což se nám obrovsky osvědčilo při předchozích kempech. Letos mohou trenéři navíc využít státního svátku a ušetřit tak alespoň nějaký ten den dovolené.

Cena kempu zůstává ve stejné cenové relaci 4500 Kč na osobu za celý týden se vším všudy.

Zde naleznete závaznou přihlášku na kemp, kterou prosím do 31.5.2019 posílejte na sekretariat@rugbyunion.cz.