23.04.2020 – TRÉNOVÁNÍ & VZDĚLÁVÁNÍ

On-line seminář trenérů


Herní plán týmu na programu v on-line semináři trenérů

V našem cyklu pravidelných on-line kurzů a setkání trenérů alespoň ve virtuálním prostoru, se dostáváme k dalšímu velkému tématu a to je Herní plán týmu, tedy extrémně důležitý posun od individuálního chápaní hry k tomu kolektivnímu, týmovému. Je skvělé, že na tomto tématu v současnosti také intenzivně pracuje skupina všech reprezentačních trenérů pod vedením šéftrenéra ČSRU Tomase Putry na svým pravidelných pátečních on-line schůzkách.

Reprezentační týmy však představují špičku ledovce a i když je klíčové tuto vizi znát a vědět, kam přípravu svých hráčů a hráček směřovat, my se budeme snažit co nejvíce vycházet z praxe a současné reality našich hřišť. Ukážeme si postupné kroky, jak se k tomuto cíli dostat , identifikujeme si nejčastější rezervy a silné stránky různých herních plánů, stejně jako praktické příklady z osvědčených tréninkových jednotek.

Týmová kultura + mentální příprava on-line kurz.jpg Týmová kultura + mentální příprava on-line kurzII.jpg

Tak, abychom nebyli odkázáni jen na pouhé kopírování jednotlivých herních plánů, ale chápali proces jejich tvorby a manévrovací prostor, který držíme v rukou my, trenéři, jak ušít herní plán co nejvíce na míru potřebám našich týmů a jednotlivých kategorií

Nejprve se oproti původnímu rozpisu on-line kurzů opřeme o obranu, abychom příští týden mohli navázat herním plánem zaměřeným na útočení.

Vše proběhne opět v této skupině na Skypu, v současnosti čítajicí 42 trenérů z celé republiky, i mimo ní. Zde naleznete rovněž všechny předchozí kurzy + veškeré materiály, prezentace, odkazy na videa a metodické materiály probíraných témat.

https://join.skype.com/eoZ5abdwBHQI

Program on-line seminářů

  1. 2.4.2020 od 16:00 Trénování dětí a mládežnických kategorií - současné trendy, specifický přístup k jednotlivým kategoriím a jejich základní priority z hlediska LTPD (Dlouhodobý rozvoj hráče). Proběhlo
  2. 9.4.2020 od 17:00 Tréninková jednotka a její maximální využití - 10 kroků vycházejících z praxe na našich hřištích, jak zefektivnit trénink napříč kategoriemi. Proběhlo
  3. 16.4.2020 od 17:00 Práce s týmem a hlavou hráče/hráčky - nastavení týmové kultury, vnitřní hodnoty a pravidla týmu. Základy mentální přípravy napříč kategoriemi. Proběhlo
  4. 23.4.2020 od 17:00 Herní plán týmu – obrana. Principy obrany. Druhy kolektivní obrany, rychlost obranné linie a role hráčů v obraně. Rozhodování hráčů v obraně v 15s a 7s.
  5. 30.4.2020 od 17:00 Herní plán týmu – útočení. Jak využít potenciál týmu a vytvořit mu herní plán na míru. Využití prostoru. Role hráčů při útočení. Vztah 7s a 15s pro rozhodování hráčů při útočení.

Daniel Beneš
Manažer rozvoje

(AB)