14.05.2020 – SPORTOVNÍHO ÚSEKU INFORMUJE

Patnáctkové soutěže mužů 2020


Sportovní ředitel Antonín Brabec připravil z pověření VV ČSRU úpravu ligové patnáctkové sezony, která bude zahájena na konci srpna s play-off a zápasy o umístění v říjnu a listopadu.

Kluby mají možnost si zahrát patnáctkové ragby nejen v přátelských zápasech, které si domlouvají v rámci přípravy, ale také na pohárovém turnaji na stadionu Markéta v sobotu 20. června. Týmy budou hrát zkrácená utkání. Termín přihlášení do turnaje je do 31. května 2020 na email stk@rugbyunion.cz.

Týden před zahájením proběhne na stadionu Markéta sportovně technická konference ligy, kde se setkají sportovní ředitelé, trenéři, rozhodčí, kapitáni a činovníci ČSRU. Navíc proběhne focení kapitánů, trenérů s ligovými trofejemi a společná tisková konference.

1. Liga Ragby XV 2020

  • 8 týmů hraje jednokolově = 7 utkání
  • semifinále – doma/venku = 2 utkání
    - o umístění = 1 utkání
    - o 1. místo – bude se hrát na stadionu Markéta 7. listopadu
    - o 3. místo – bude se hrát na stadionu Markéta 7. listopadu
    - o 5. místo – bude se hrát u lépe postaveného v tabulce po základní části
    - o 7. místo – bude se hrát u lépe postaveného v tabulce po základní části
  • každý tým odehraje 10 utkání
  • začátek soutěže 22. srpna
  • konec soutěže 7. listopadu
  • vítěz soutěže se stává „Mistrem ČR 2020 v ragby XV"
  • poslední tým sestupuje do 2. Ligy Ragby XV 2021

2. Liga Ragby XV 2020

  • 8 týmů hraje jednokolově = 7 utkání
  • semifinále – doma/venku = 2 (1) utkání
    - o umístění = 1 utkání
    - o 1. místo – bude se hrát na stadionu Markéta 8. listopadu
    - o 3. místo – bude se hrát na stadionu Markéta 8. listopadu
    - o 5. místo – bude se hrát u lépe postaveného v tabulce po základní části
    - o 7. místo – bude se hrát u lépe postaveného v tabulce po základní části
  • každý tým odehraje 10 (9) utkání
  • začátek soutěže 23. srpna
  • konec soutěže 7. listopadu
  • vítěz soutěže se stává „Vítězem 2. Ligy Ragby XV 2020" a postupuje do 1. Ligy

15.08 – Sportovně technická konference ligových klubů – sportovní ředitelé, trenéři, rozhodčí, kapitáni (stadion Markéta)

1. Liga Ragby XV2. Liga Ragby XV
22.08 - 1. kolo 23.08 – 1. kolo23.08 – 1. kolo
01. | 1 – 8 | RC Sparta Praha v. RC Přelouč01. | 1 – 8 | RC Zlín v. ARC Iuridica Praha
02. | 2 – 7 | RC Tatra Smíchov v. RC Slavia Praha02. | 2 – 7 | RC Brno Bystrc v. Rugby Šumava Nýrsko
03. | 3 – 6 | RC Mountfield Říčany v. RC Dragon Brno03. | 3 – 6 | RC České Budějovice v. TJ Sokol Mariánské Hory
04. | 4 – 5 | RC Praga Praha v. JIMI RC Vyškov04. | 4 – 5 | RC Havířov v. RK Petrovice
29.08 - 2. kolo30.08 – 2. kolo
05. | 8 – 5 | RC Přelouč v. JIMI RC Vyškov05. | 8 – 5 | ARC Iuridica Praha v. RK Petrovice
06. | 6 – 4 | RC Dragon Brno v. RC Praga Praha06. | 6 – 4 | TJ Sokol Mariánské Hory v. RC Havířov
07. | 7 – 3 | RC Slavia Praha v. RC Mountfield Říčany07. | 7 – 3 | Rugby Šumava Nýrsko v. RC České Budějovice
08. | 1 – 2 | RC Sparta Praha v. RC Tatra Smíchov08. | 1 – 2 | RC Zlín v. RC Brno Bystrc
12.09 - 3. kolo13.09 – 4. kolo
09. | 2 – 8 RC Tatra Smíchov v. RC Přelouč09. | 2 – 8 | RC Brno Bystrc v. ARC Iuridica Praha
10. | 3 – 1 | RC Mountfield Říčany v. RC Sparta Praha10. | 3 – 1 | RC České Budějovice v. RC Zlín
11. | 4 – 7 | RC Praga Praha v. RC Slavia Praha11. | 4 – 7 | RC Havířov v. Rugby Šumava Nýrsko
12. | 5 – 6 | JIMI RC Vyškov v. RC Dragon Brno12. | 5 – 6 | RK Petrovice v. TJ Sokol Mariánské Hory
19.09 - 4. kolo20.09 – 6. kolo
13. | 8 – 6 | RC Přelouč v. RC Dragon Brno13. | 8 – 6 | ARC Iuridica Praha v. TJ Sokol Mariánské Hory
14. | 7 – 5 | RC Slavia Praha v. RC JIMI Vyškov14. | 7 – 5 | Rugby Šumava Nýrsko v. RK Petrovice
15. | 1 – 4 | RC Sparta Praha v. RC Praga Praha15. | 1 – 4 | RC Zlín v. RC Havířov
16. | 2 – 3 | RC Tatra Smíchov v. RC Mountfield Říčany16. | 2 – 3 | RC Brno Bystrc v. RC České Budějovice
26.09 - 5. kolo27.09 – 5. kolo
17. | 3 – 8 | RC Mountfield Říčany v. RC Přelouč17. | 3 – 8 | RC České Budějovice v. ARC Iuridica Praha
18. | 4 – 2 | RC Praga Praha v. RC Tatra Smíchov18. | 4 – 2 | RC Havířov v. RC Brno Bystrc
19. | 5 – 1 | JIMI RC Vyškov v. RC Sparta Praha19. | 5 – 1 | RK Petrovice v. RC Zlín
20. | 6 – 7 | RC Dragon Brno v. RC Slavia Praha20. | 6 – 7 | TJ Sokol Mariánské Hory v. Rugby Šumava Nýrsko
03.10 - 6. kolo04.10 – 6. kolo
21. | 8 – 7 | RC Přelouč v. RC Slavia Praha21. | 8 – 7 | ARC Iuridica Praha v. Rugby Šumava Nýrsko
22. | 1 – 6 | RC Sparta Praha v. RC Dragon Brno22. | 1 – 6 | RC Zlín v. TJ Sokol Mariánské Hory
23. | 2 – 5 | RC Tatra Smíchov v. JIMI RC Vyškov23. | 2 – 5 | RC Brno Bystrc v. RK Petrovice
24. | 3 – 4 | RC Mountfield Říčany v. RC Praga Praha24. | 3 – 4 | RC České Budějovice v. RC Havířov
17.10 – 7. kolo
18.10 – 7. kolo
25. | 4 – 8 | RC Praga Praha v. RC Přelouč25. | 4 – 8 | RC Havířov v. ARC Iuridica Praha
26. | 5 – 3 | JIMI RC Vyškov v. RC Mountfield Říčany26. | 5 – 3 | RK Petrovice v. RC České Budějovice
27. | 6 – 2 | RC Dragon Brno v. RC Tatra Smíchov27. | 6 – 2 | TJ Sokol Mariánské Hory v. RC Brno Bystrc
28. | 7 – 1 | RC Slavia Praha v. RC Sparta Praha28. | 7 – 1 | Rugby Šumava Nýrsko v. RC Zlín
24.10 – 1. kolo play-off25.10 – 1. kolo play-off
29. 7 – 629. 7 – 6
30. 8 – 530. 8 – 5
31. 3 – 231. 3 – 2
32. 4 – 132. 4 – 1
31.10 – 2. kolo play-off 01.11 – 2. kolo play-off
33. 6 – 733. 6 – 7
34. 5 – 834. 5 – 8
35. 2 – 335. 2 – 3
36. 1 – 436. 1 – 4
07.11 – 3. kolo play-off 08.11 – 3. kolo play-off
37. P30/34 – P29/33 O 7. místo37. P30/34 – P29/33 O 7. místo
38. V30/34 – V29/33 O 5. místo38. V30/34 – V29/33 O 5. místo
39. P32/36 – P31/35 O 3. místo (Markéta)39. P32/36 – P31/35 O 3. místo (Markéta)
40. V32/36 – V31/35 O 1. místo (Markéta)40. V32/37 – V31 O 1. místo (Markéta)

*u semifinálových utkání 2. Ligy je varianta hrát na 1 utkání (bude upřesněno po konferenci klubů 25. a 26. května 2020

Soutěž rozvojových týmů Pohár nadějí bude diskutován s kluby na konferenci klubů 25. a 26. května 2020.

Oficiální rozpisy soutěží obdrží kluby standartě od STK ČSRU.

V případě změn Vás budeme informovat.

(AB)