08.04.2016 – ČESKÉ RAGBY

Ragbistou roku 2015 je Lukáš Rapant


V pátek 8. dubna 2015 byly v Havířově předány ceny tradičních anket České rugbyové unie. Slavnostní vyhlášení bylo na oficiálním banketu v předvečer mezinárodního utkání ČR vs Chorvatsko Mistrovství Evropy Divize 2A.

Součástí večera bylo i vystoupení - taneční skupiny, která působí již 14 let. Za tuto dobu získali titul Mistrů, Více mistrů ČR a v roce 2015 titul Více mistrů světa ve street show. Hlavní trenérkou a choreografkou je Daniela Dostálová.

Výsledky jednotlivých anket

Ragbista roku

  1. Rapant Lukáš (US Oyonnax Rugby)
  2. Němeček Miroslav (RC Hyeres Carqueiranne La Crau )
  3. Rohlík Jan (RC Mountfield Říčany)
  4. Syrový Pavel (RC Praga Praha)
  5. Kovář Martin (JIMI RC Vyškov)
  6. Voves Robert (RC Praga Praha)
  7. Čížek Petr (RC Praga Praha)
  8. Stejskal Aleš (AC Macon)
  9. Loutocký Marek (RC SIX-FOUR)
  10. Havel Vojtěch (Saint Nazaire Rugby)

Ragbista 7´s roku

  1. Forst Tomáš (RC Praga Praha)
  2. Havel Vojtěch (Saint Nazaire Rugby)
  3. Pailodze Vachtang (RC Sparta Praha)

Ragbistka roku

  1. Čuprová Pavlína (JIMI RC Vyškov)
  2. Rousová Kamila (RC Dragon Brno)
  3. Křiklánová Petra (RC Hutt Old Boys Marist, NZ)

Reprezentant/ka roku

  1. Voves Robert (RC Praga Praha)
  2. Rapant Lukáš (US Oyonnax Rugby)
  3. Hladilová Klára (RC Sparta Praha)

Trenér roku

  1. Krützner Eduard ml. (RC Praga Praha)
  2. Pala Pavel (JIMI RC Vyškov)
  3. Vacek Filip (RC Tatra Smíchov)

Trenér/ka žen roku

  1. Albrecht Zdeněk (RC Sparta Praha)
  2. Krützner Richard (RK Petrovice)
  3. Pořízek Petr (JIMI RC Vyškov)

Trenér mládeže

  1. Kohout Tomáš (RC Mountfield Říčany)
  2. Šampalík Karel (RC Tatra Smíchov)
  3. Surga Ondřej (RC Tatra Smíchov)

Talent do 20 let roku

  1. Pantůček Jiří (JIMI RC Vyškov)
  2. Brtníček David (JIMI RC Vyškov)
  3. Žalud Jakub (RC Praga Praha)

Talentka do 20 let

  1. Sládková Anežka (RK Petrovice)
  2. Šmejdová Aneta (RC Sparta Praha)
  3. Holubová Šárka (RC Plzeň)

Talent do 18 let

  1. Cimprich Martin (RC Mountfield Říčany)
  2. Šenk David (JIMI RC Vyškov)
  3. Školař Martin (JIMI RC Vyškov)

Talent do 16 let

  1. Rygl Daniel (RC Tatra Smíchov)
  2. Kohout Kryštof (RC Mountfield Říčany)
  3. Pískatý David (RC Tatra Smíchov)

Rozhodčí

  1. Rázga Matěj (RC Slavia Praha)
  2. Bednařík Jaroslav (RC Dragon Brno)
  3. Tůma Tomáš (RC Mountfield Říčany)

Osobnost extraligy

  1. Syrový Pavel (RC Praga Praha)
  2. Rygl Roman (RC Tatra Smíchov)
  3. Skall Jiří (RC Sparta Praha)

Akce roku

  1. ČR vs NZ Ambassador´s XV – přátelské utkání (ČSRU/RC Tatra Smíchov,
  2. Mistrovství Evropy do 20 let – turnaj (ČSRU/RC Dragon Brno/JIMI RC Vyškov),
  3. Prague Beach Rugby 5s – mezinárodní turnaj (SB sport production)

Ragbyová kráska roku 2015

  1. Jana Gottvaldová - JIMI RC Vyškov
  2. Anna Fráňová - RC Dragon Brno
  3. Lucie Vavříková - RC Olomouc

Historické výsledky hlavní kategorie -- > Ragbista roku 1972-2015

Fotografie --> flickr.com/csru

zdroj - tisková zpráva ČSRU


(swa)