Reprezentace

S čím a s kým nastoupí čeští ragbisté proti Ukrajině? Odpovídal Michal Ouředník.

Český národní tým před utkáním s Ukrajinou v Havířově absolvoval ve středu večer svůj první společný trénink. Krátce poté byla komisaři Rugby Europe odeslána sestava třiadvaceti hráčů. V základní sestavě nebude chybět s jedničkou na zádech ani Lukáš Rapant, poprvé se představí Roman Sklenský.

"Jako obvykle, snažíme se držet stálou sestavu navzájem sehraných hráčů. Změnou je přítomnost Lukáš Rapanta, který se loučí s reprezentační kariérou a několik dalších hráčů, kteří nahradí zraněné," vysvětluje obměny v kádru trenéra Němečka vedoucí týmu Michal Ouředník.

Kromě Lukáše Rapanta se v mužstvu nově objeví i Roman Sklenský. Pro brněnského hráče třetí řady to bude vůbec první start za seniorský národní tým. Dvaceti pěti letý Sklenský se svými výkony blýsknul zejména během soutěže Rugby Europe Super Cup 2023 v dresu Bohemia Rugby Warriors.

Vedoucího českého týmu jsme se ptali i na soupeře. "Ukrajinské ragbisty v žádném případě nesmíme podcenit. Chceme je uběhat a unavit. Jejich hráči jsou spíše větší a těžší," představil hlavní poznatky z rozboru videa Ouředník. K tomuto záměru by mohla přispět i skutečnost, že se utkání bude hrát v Havířově, který disponuje o něco větším hřištěm než je hřiště s umělým povrchem na Markétě.

"Sice jsme zvyklí na Markétu, ale výhodou je, že tým bude cestovat a bydlet společně. Navíc přírodní trávník je přírodní trávník," vyčetl výhody pořadatelství domácího utkání mimo Prahu třiceti šesti letý Michal Ouředník.

A nálada v týmu před utkáním? "Porážka se Švýcary kluky velmi mrzí a jsou odhodlaní v nadcházejícím utkání zvítězit. Když soupeře nepodcenímu, budeme držet míč a hrát disciplinovaně, o výsledek se nebojím," doplnil Ouředník.

Mezistátní utkání mezi ragbisty Česka a Ukrajiny bude odehráno v sobotu, 23. března 2024 od 13:00 na stadionu RC Havířov. Půjde o střetnutí v rámci seriálu mistrovství Evropy úrovně Trophy, tedy pomyslné třetí výkonnostní úrovně v Evropě. Vstupenky na utkání jsou v předprodeji na stránkách Ticketportal, o novinářské akreditace je možné žádat skrze formulář. Přenos z utkání poběží na kanále ČT SPORT Plus.

Po závěrečném hvizdu bude na stejném hřišti od 15:00 odehrán ještě přípravný zápas mezi českým výběrem do 20 let proti výběru do 23 let.

Fotografie: ČSRU / Martin Flousek

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři