ČSRU

Reprezentanti otocili utkání ve Švýcarsku z 0:14 na 27:14

<p>Ceská ragbyová reprezentace zvítezila v prvním utkání divize 2A nového cyklu Evropského poháru národu 2014-2016 v Nyonu nad domácím Švýcarskem 27:14.</p>

Ceská ragbyová reprezentace zvítezila v prvním utkání divize 2A nového cyklu Evropského poháru národu 2014-2016 v Nyonu nad domácím Švýcarskem 27:14. Úspešne tak zahájila tažení za okamžitým návratem do vyšší divize 1B, odkud Ceši letos na jare sestoupili. Druhý zápas sehraje tým polsko-francouzského trenéra Tomasze Putry za týden v sobotu 8. listopadu v Praze na Tatre Smíchov proti Malte.

Švýcari, kterí pred týdnem vyhráli v Izraeli 29:18 a jsou v této divizi nejtežším protivníkem Cechu, vstoupili do utkání lépe a zatlacili Putrovo mužstvo na jeho polovinu. V páté minute položili první petku utkání a následne zvýšili na 7:0. Ve 23. minute už to bylo 14:0 po další petce a kopu.

Ceši se až po pulhodine vymanili z útocného sevrení domácích a zacali se vracet do zápasu. Jako prvnímu se to podarilo Pavlu Vokrouhlíkovi, který promenil trestný kop. Ve 35. minute položil první ceskou petku kapitán týmu Robert Voves a polocasové skóre 14:10 uzavrel kopem opet Vokrouhlík.

Druhý polocas se již odehrál zcela v režii ceského celku a hlavní roli hrál Marek Loutocký, jeden z deseti krajánku pusobících ve francouzských soutežích. Behem osmnácti minut položil tri petky a promeneným kopem navýšil ceský úcet opet Vokrouhlík.

„Zacátek utkání nám nevyšel, až príliš dlouho jsme byli pod tlakem a z toho pramenili naše chyby v obrane. Pak jsme se uklidnili a zacali hrát svou hru. Tím jsme pak zápas zvrátili a jsem rád, že máme za sebou úspešný vstup do souteže a priblížili jsme se jedinému cíli, který máme, tedy okamžitému postupu do vyšší divize," uvedl v Nyonu Tomasz Putra.

Podle sportovního reditele Ceské rugbyové unie Antonína Brabce prý u hrácu nehrozí podcenení dalších souperu, když hned na úvod vyhráli na hrišti nejvetšího konkurenta na postup. „Ani nemužeme nastat uspokojení. Všichni víme, že v obrane jsme meli rezervy a že máme na cem pracovat. Behem týdne si to rozebereme na videu a pripravíme se na Maltu, abychom opet vyhráli," rekl Brabec.

Z peticlenné divize Cesko, Chorvatsko, Izrael, Malta, Švýcarsko postoupí jen vítez do vyšší divize 1B, poslední sestoupí do 2B. Hraje se ve dvouletém cyklu systémem každý s každým doma-venku.

Body Švýcarska: Bernath-Yendt a Gery po 5, Perrod 4.

Body Ceska: Loutocký 15, Vokrouhlík 7, Voves 5.

Sestava Ceska: 1. Šuster, 2. Kutil, 3. Štastný, 4. Voves, 5. Wognitsch, 6. Havel, 7. Manák, 8. Loutocký, 9. Pailodze, 10. Vokrouhlík, 11. Kolár, 12. Stejskal, 13. Sulamanidze, 14. Sadílek, 15. Pantucek. Strídali: Havlícek, Školar, Hruška, Backa, Goldstein. Trenér: Tomasz Putra