Rugby Europe Super Cup

Brussels Devils - Bohemia Rugby Warriors 44:10

Ani napodruhé se českému výběru nepodařilo najít vítězný recept na bruselské Ďábly. Utkání skončilo 10:44 z pohledu českých Warriors a v posledním utkání si tak zahrají o konečné 7. a 8. místo.

Začátek byl přitom velmi nadějný. Čeští "Warriors" získali v 5. minutě vedení na svou stranu, když přihlížející dav fanoušků, včetně domácích hráčů, šokoval pětkou David Miřácký, kterému dobře "namazal" Tristan Horak. Druhý jmenovaný hráč zvládl dobře i následný kop na branku a tak Warriors si mohli vůbec poprvé v soutěži užívat pocit vedení.

"Belgičané začátek utkání zjevně podcenili, což bylo vidět už jen tím, že se na hřiště scházeli jako 'švábi na pivo'," glosoval úvod utkání trenér Warriors Jan Žíla.

Euforie bohužel českému týmu dlouho nevydržela. Belgičané se dostali zpět a do konce první půlky sami položili dvě pětky. Přesto mohli být trenéři s prvním poločasem, který skončil 7:18, spokojeni. Výkon ve druhé půlce již z pohledu českého týmu byl slabší, soupeř toho využil a zvítězil přesvědčivým poměrem 44:10. I tak se dost možná jednalo o jeden z nejlepších výkonů Bohemia Rugby Warriors v sezóně.

"Dokázali jsme je občas i dostat pod tlak, budeme muset máknout, zejména fyzicky. Jsem alespoň hrdý, jak jsme bojovali," doplnil po utkání Ondřej Bejček, hráč Sparty, který během tohoto podzimu pravidelně nastupoval i za seniorský národní tým.

"První půlka byla z naší strany opravdu dobrý, ve druhé jsme však dostali několik pětek, které o osudu utkání rozhodly. Soupeři gratulujeme k vítězství," hodnotil průběh utkání druhý z trenérského tria Antonín Brabec. Odpověď z jeho strany na to, co bude středobodem přípravy pro závěrečné utkání proti nizozemské Deltě nepřekvapila: "Musíme i nadále pracovat na obraně. Dále pak zlepšit i standardky, tedy mlýny a auty. Na to, že se jedná o první rok v soutěži, jsme však spokojeni."

O relativní vyrovnanosti utkání svědčí i statistiky, které jsou zveřejněny na oficiálních stránkách soutěže. Čeští hráči drželi míč téměř stejně dlouhou dobu jako soupeř (46 % času utkání), realizovali více přihrávek, zaznamenali stejný počet skládek a dokonce měli na svém kontě o tři minuté skládky méně. Tak jako v prvním vzájemném utkání byli však Ďáblové produktivnější a to rozhodlo.

Český tým se tak naposledy v této sezóně soutěže Rugby Europe Super Cup představí za dva týdny v utkání o konečné 7. místo s nizozemskou Deltou, na kterou dosti tvrdě narazil 16. listopadu v Praze.

Záznam sobotního zápasu naleznete na stránkách Rugby Europe TV. Pokud vás zajímá více ze zákulisí Bohemia Rugby Warriors, můžete se přihlásit k odběru novinek na facebookovém účtu.

Fotografie: Dominik Vaněk