Reprezentace 7s - ženy

Ženy mají z prvního turnaje mistrovství Evropy v Portugalsku osmé místo

České reprezentantky si z prvního turnaje mistrovství Evropy v olympijském sedmičkovém ragby v portugalském Algarve odvážejí osmé místo.

V třídenním klání odstartovaly české hráčky pátečními prohrami v základní skupině. Nad jejich síly (těsně) bylo silné Polsko i Belgie. V sobotním klíčovém utkání o postup ovšem porazily Rumunky a prosmýkly se mezi osmičku čtvrtfinalistů ze třetího místa v jedné ze tří čtyřčlenných skupin.

V sobotním čtvrtfinále ovšem české ragbistky nestačily na Irky. Pak přišla neděle a dva zápasy o konečné umístění na 5. až 8. místě. Zde české hráčky v napínavých zápasech těsně podlehly jak Belgii, tak i Německu. To znamená celkové 8. místo. Druhý a závěrečný turnaj ME Champioship se hraje v Hamburku, pro celkové pořadí se výsledky z obou klání sčítají.

Belgie – Česko 12:7

Češky se ujaly vedení položením pětky a prokopnutím, Belgičanky ve druhé půli srovnaly. Češky totiž ztratily autové vhazování hluboko v obranném pásmu, 5:7. Pak přišla možná rozhodující akce zápasu: Pavlína Čuprová se rozeběhla k dlouhému úniku, nedaleko soupeřova pětkoviště předávala míč Julii Doležilové. Ta ho ovšem dobře nezachytila a navíc ho odhodila do zámezí a dostala žlutou kartu. Oslabené Češky pak z belgického protiútoku dostaly těsně před koncem pětku.

Pátek 10.6. Ohlasy

V prvním zápase proti Belgičankám dělaly Češky dosti chyb. Do druhého utkání měl český národní tým skvělý start, bohužel se hráčkám nepodařilo udržet vedení do konce utkání. Poslední utkání ve skupině odehraje naše reprezentace v sobotu. Poté následují čtvrtfinálové zápasy respektive boje o udržení.

Trenér národního týmu Vít Chalupa popsal serveru RugbyUnion.cz páteční zápasy takto: "Na první zápas jsme se nedokázali dobře nastavit. Proti dobře hrající Belgii si nemůžeme dovolit tolik nevynucených chyb a minutých skládek. Těšit nás může pouze krásná pětka s křížného překopu. Druhý zápas byl už o ničem jiném. Sice Polky hrály mnohem lépe než v Jižní Africe, kde jsme s nimi hráli kvalifikaci na Světovou sérii, ale od začátku jsme jim vstoupili do hlavy. Holky hrály soustředěně, bojovně a skvěle organizovaly obranu. Bohužel jsem slibné vedení minutu před koncem neudrželi. Loni by to byl sen, letos nás mrzí, že jsme neudrželi vedení s Polskem. Zítra chceme navázat na kvalitní výkon a porazit nepříjemné Rumunsko což nám zajistí místo ve čtvrtfinále."

Češky jsou nyní ve skupině na třetím místě. Do čtvrtfinále postupuje 8 týmů z celkových 12, tudíž dva nejlepší ze skupin a dva nejlepší ze dvou skupin na třetím místě. V “naší“ skupině vedoucí Polky a Belgičanky vyhrály oba zápasy a postupují (v sobotu hrají spolu), důležité ale je, že Češky pořád mají šanci na postup. Je třeba porazit, a to s co nejlepším skóre, Rumunsko.

Česko vs. Irsko. Foto: Rugby Europe