Dukla Rugby

Dukla už je v Amsterdamu. Kouč chce před mistrovstvím Evropy ladit herní styl

Náčelník zavelel, mužstvo nasedlo a odjelo. Tým ASC Dukla Praha, který tvoří páteř reprezentace, dorazil pod vedením trenéra Jana Rohlíka autobusem do Amsterdamu. Tam se o víkendu zúčastní mezinárodního sedmičkového ragbyového turnaje.

Akce slouží zejména jako „zahřívačka“ před mistrovstvím Evropy Championship, které Česko čeká ve dvou turnajích: od 9. června v portugalském Algarve a od 7. července v severoněmeckém Hamburku.

Do Amsterdamu odcestovalo celkem 14 hráčů, do turnaje jich zasáhne pouze tucet. Ve čtvrtek a v pátek čekají tým dvě tréninkové jednotky za den zaměřené spíše technicko-takticky. „Zaměříme se na nastavení nového systému obrany, lehce se pověnujeme ruckům,“ hlasí kouč Jan Rohlíkl „Především budeme pilovat naše výkopy a příjem výkopu, ty bychom měli totiž oproti loňské sezóně výrazně zlepšit. Ostatním standardním situacím se budeme věnovat v menším měřítku,“ doplňuje trenér.

BEZ ŘÍČAN, ALE SE SLÁVISTY

Tým oproti loňskému roku doznal určitých změn, výběr bude ještě v průměru mladší. Z nováčků se v týmu uhnízdili například Tomáš Petříček z Pragy, Matyáš Hora ze Slavie a Adam Košata z Tatry a sparťanský navrátilec ze zahraničí Jindřich Kulhavý. Tito všichni, i v mladém věku, jednoznačně potvrzovali svoji kvalitu v nedávno skončené tuzemské extralize. Jindřich Kulhavý navíc už patří do základní sestavy českého národního týmu XV, v sobotu nastoupil například v úspěšné baráži proti Izraeli. „ Všichni noví hráči se musí do týmu zapracovat a začít čerpat cenné herní zkušenosti z mezinárodního pole,“ říká Jan Rohlík.

Zajímavostí nominace je, že v kádru není jediný hráč vítěze extraligy z Říčan. Naopak silnou pozici má Slavia, která z nejvyšší soutěže naopak sestoupila. Za červenobílé byli vybráni Jakub Hrdlička, Adam Miřácký, David Miřácký a Matyáš Hora. Tým Dukly má v českém ragby asymetrickou pozici. Poskytuje kvalitní zázemí pro trénink a zahraniční turnaje nejlepším českým hráčům, domácích oficiálních soutěží se až na výjimky neúčastní.

RYTMUS A ZÁTĚŽ

Turnaj v Amsterdamu je jedinou herní přípravou týmu mimo tréninky absolvované v tuzemsku. „Nejde nám tudíž ani tolik o výsledek jako spíše o odladění herního projevu - tedy našeho systému a vyladění jednotlivých roli hráčů na hřišti a nabití herního rytmu a zátěže,“ vysvětluje kouč.

Jaký cíl má letos s týmem Jan Rohlík, který přirozeně koučuje, jak Duklu, tak i reprezentaci? „Hru založenou na kolektivním výkonu, ze které tu a tam vystoupí projevené individuality hráčů. Pevně věřím ve velkou bojovnost a nasazení v každém z jednotlivých zápasů. A v neposlední řadě obrovsky kus srdce a chuti se obětovat jeden pro druhého, ve prospěch kolektivu. Tato charakteristika by měla platit nejen pro výběrový tým Dukla, ale především pro reprezentaci České republiky v sedmičkovém ragby, která opět nastoupí v nejvyšší evropské soutěži Championship.“

Tým ASC Dukla Praha v Amsterdamu:

 1. Ondřej Bejček
 2. Matěj Pelus
 3. Jindřich Kulhavý
 4. Adam Košata
 5. Karel Šampalik
 6. Adam Koblic
 7. Adam Miřácký
 8. David Miřácký
 9. Jakub Hrdlička
 10. Tomáš Petříček
 11. Matyáš Hora
 12. Marek Šimák
 13. Dan Hošek
 14. Dan Rygl

VÍCE O TURNAJI AMSTERDAM RUGBY 7s:

https://www.amsterdamrugby7s.com/

INSTAGRAM ASC DUKLA
asc_dukla_ragby

Jan Rohlík. Charismatický trenér české ragbyové reprezentace 7s i týmu ASC Dukla 7s. Někdejší hráč reprezentace XV, Říčan nebo profesionální ragbista ve Francii. Foto: Martin Flousek, ČSRU

Petr Býma, autor je spolupracovník ČSRU

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři