Dukla Rugby

Duklu v Amsterdamu poprvé vedl kapitán Ondřej Bejček, tým čtyřikrát zvítězil

Ragbisté ASC Dukly, výběrového českého týmu, který tvoří páteř sedmičkové reprezentace, skončili na turnaji v Amsterdamu na děleném 11. -12. místě celkového pořadí.

Těsně před dvoudením mezinárodním kláním doplnila tým trojice Dan Hošek, Marek Šimák a Adam Miřácký. "Tedy mix zkušeností a dravého mládí," uvedl nový manažer týmu Dominik Vaněk. Kapitánem byl pro tento přípravný turnaj zvolen vůbec poprvé v dresu Dukly Ondřej Bejček.

BOJOVNÍK BEJČEK LÍDREM TÝMU

Třetiřadník ze Sparty ještě nedávno hrával za českou reprezentaci do 20 let, nyní už patří i do širšího kádru trenéra tuzemské reprezentace XV Miroslava Němečka. Ondřej Bejček je kouči ceněn například pro velkou bojovnost, odolnost a nasazení. Patří mezi nejvýraznější postavy nynější astupující silné generace mladých českých ragbistů.

DVA SNAZŠÍ SOUPEŘI NA ÚVOD

V Amsterdamu úvodní ze tří zápasů ve skupině sehráli svěřenci trenéra Rohlíka proti polské Poznani, věkovým průměrem starší a fyzicky mohutnější soupeř ovšem mladý a mrštný tým Dukly příliš neprověřil. Předpoklady o tom, že půjde o nejslabšího soupeře se potvrdily drtivou výhrou 53:0.

Podobný průběh ovšem s méně drsným koncem pro soupeře nabídlo i druhé střetnutí s nizozemským celkem Breda Bandits. Navzdory takřka domácímu prostředí Banditům zvlhnul prach v podstatě už v první minutě. Po špatně zpracovaném příjmu položil pětku hned v úvodních vteřinách Adam Miřácký. Zápas skončil znovu vítězstvím Dukly, tentokrát 43:0.

TRENÉRA DUKLY MRZELY PROPADNUTÉ VÝKOPY

O první místo ve skupině se tak Pražané utkali v přímém souboji s celkem Speranza 22. Vítězové kategorie Open z mezinárodního turnaje v Dubaji v roce 2021 byli tentokrát nad síly českých mladíků. Po nevydařeném začátku Dukly už zkušený tým složený z internacionálů dominoval a rychle nabyté vedení nakonec dovedl ke zdárnému konci. Porážka 12:36 tak rozhodla o tom, že v neděli bude hrát Dukla zápasy o umístění.

“Poslední zápas nám nevyšel i kvůli menšímu množství zkušeností na naší straně. Darovali jsme soupeři dvě pětky, které nás trochu srazily. Následný předhoz a propadnuté výkopy nás nutily k defenzivě, místo abychom sami zaútočili. Každopádně jsou to cenné zkušenosti pro naše mladé družstvo. Skončili jsme druzí ve skupině. Zítra nás čekají další zápasy, ze kterých si budeme chtít odnést to nejlepší do blížících se bojů na mistrovství Evropy,” zhodnotil snažení svého týmu trenér Jan Rohlík.

NEDĚLE: DVA A DVA

V neděli nejprve Dukla zvítězila nad týmem s krkolomným názvem Nutra Bio Mana Rangers - RRRoostrs 26:7. A vítězství předvedla i v dalším klání s mužstvem Castricum. To porazila 19:12. Pak už se Dukle dařilo trochu méně a v závěrečných bojích prohrála. Nejprve s týmem Sk8biotechHerriko a to 17:21, poté s výběrem Seventise 12:22.Výraznou část týmu Dukly nyní čeká v dresu české reprezentace úvodní turnaj mistrovství Evropy Championship v portugalském Algarve. Ten začíná už v pátek 9. června. O turnaji přinese server RugbyUnion.cz více informací včetně nominace a názoru trenéra Jana Rohlíka.


pb

Dominik Vaněk, pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři