Domácí soutěže

Dvě derby na Moravě ozdobí nadcházející ragbyový víkend

Základní části soutěží mužů pokračují další sérií víkendových utkání. V nich se můžeme těšit i na dvě regionální derby ve východní části země. Ve Vyškově se s místními utká Dragon a dále na severu pak ostravští ragbisté s těmi havířovskými.

Extraliga: Vyškov vs. Dragon

I přes dosavadní vyrovnanost Extraligy se bodové rozdíly mezi kluby začínají projevovat. Největší bodový odskok je přitom mezi týmy, které momentálně sídlí na barážových příčkách. Pátý Vyškov má 12 bodů a zatím poslední Dragon 4 body. Druhý jmenovaný přitom stále čeká na své první vítězství. Přijde v sedmém kole v utkání proti Vyškovu?

Oba moravští účastníci nejvyšší tuzemské soutěže se letos už setkali. Koncem února byla brněnská klec dějištěm vyrovnaného utkání, ve které hosté z Vyškov zvítězili 24:17. Odveta proběhne tuto sobotu v ani ne 40 kilometrů vzdáleném Vyškově. Čtyři kola před koncem základní části chybí brněnskému Dragonu na 4. místo, které zajišťuje postup do play-off, 11 bodů. Získat jich přitom může maximálně 20 a soupeři nebudou dávat nic zadarmo. I proto je pro brněnský čas nejvyšší čas na úspěch. Jak to ale na vyškovském hřišti bývá pravidlem, nebude to vůbec lehké. Vyškov je sice pátý, sebevědomí však může čerpat ze stále ještě nedávného vítězství nad Spartou.

Utkání bude k vidění v areálu Jana Navrátila v sobotu od 14:00. Přespolní budou moci utkání sledovat i na kanále ČT Sport Plus.

Derby kraje "razoviteho"

A přesňme se dále na severovýchod. Rivalita mezi jedinými dvěma zástupci Slezska je zde od nepaměti. Letos se ragbisté z Ostravy (Sokol Mariánské Hory) a Havířova potkávají ve 2. lize. V prvním vzájemném duelu, stejně jako v dosavadním průběhu soutěže, byli úspěšnější hráči Sokolu. Na domácí půdě se jim 10. března podařilo zvítězit 27:7. Odveta se odehraje v neděli 21. dubna na hřišti, kde se před necelým měsícem hrálo mezinárodní utkání české reprezentace. Utkání bude rozhodovat rozhodčí roku 2023 Ondřej Fořt a duel obou mužstev okoření reprezentační stopa v podobě dvou někdejších pilířů reprezentace, dnes již zkušených hráčů Havířova Patrika Kovacse a Pavla Indráka.

A tím to nekončí

Kromě zmíněných dvou utkání se samozřejmě můžeme těšit i na spoustu dalších utkání a to již od pátku, kdy Extraligu předehrává Tatra s Pragou. V sobotu proti sobě nastoupí loňšti finalisté z Říčan a Sparty. Další turnaj 4. ligy pak proběhne na Spartě, soupis všech utkání pak najdete v sekci se soutěžemi. Tam se budou postupně objevovat i výsledky s detailnějšími informacemi.

Fotografie: ilustrační z utkání RC Sparta Praha - RC Dragon Brno (ČSRU / Martin Flousek)

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři