Reprezentace XV - U20

Nizozemci po roce opět pokořili Portugalce, Češi podlehli Polákům

Druhým hracím dnem ve středu pokračovalo mistrovství Evropy ragbistů do 20 let, které je pořádáno na stadionu Markéta v Praze. Nizozemci v trháku dne porazili Portugalce, český tým si pak připsal druhou porážku od Poláků.

Výsledky druhého hracího dne ME U20 úrovně Championship:

  • Rumunsko - Švýcarsko 43:5
  • Nizozemsko - Portugalsko 23:13
  • Belgie - Ligue AURA 25:10
  • Česko - Polsko 28:43

Záznam ze všech utkání lze přehrát na Rugby Europe TV. Vyžadována registrace.

Ve finále se potkají Nizozemci a Belgičané

Ragbyovým předkrmem bylo utkání mezi Rumuny a Švýcary. Rumunský tým ukázal velké zkušenosti a utkání měl pod kontrolou již od začátku, čímž si zajistili účast v utkání o konečné 5. místo. Švýcaři se mohli alespoň radovat z první položené pětky na šampionátu, která byla odměnou za jejich neutuchající nasazení.

Krátce po dvanácté se pak diváci dočkali předčasného vrcholu dne. Po roce se v semifinále turnaje znovu setkaly týmy Nizozemska a Portugalska. I tentokrát se nakonec do finále probojovali hráči v oranžových dresech. Lépe přitom začali Portugalci. Položili první pětku a následně drželi soupeře na jeho půlce. Zlomovým momentem pak byl konec prvního poločasu, kdy se Nizozemcům podařilo položit dvě slepené pětky a převzali vedení. Ve druhé půlce svůj náskok drželi, skvěle bránili a utkání dotáhli do vítězného konce.

Ve finále se nizozemský tým utká se svými sousedy z Belgie. Utkání mezi těmito týmy tak, shodou okolností, nejen evropský ragbyový maraton na Markétě započal (první utkání ME U18), ale i jej v neděli večer zakončí. Belgičani se v semifinále utkali s výběrem Ligue AURA, který je výběrem hráčů z regionů Auvergne-Rhone-Alpy, a který byl do soutěže pozván za odstupivší Španěly. Francouzům se v předchozím utkání podařilo jednoznačně přehrát Švýcary, nicméně s Belgií narazili. Po nadějném rozjezdu převzali iniciativu Belgičtí hráči a s přehled si až do závěrečného hvizdu vedení pohlídali.

Lépe připravení Poláci a české zklamání

Polským hráčům se podařilo vzpamatovat z kruté porážky 122:0, kterou utrpěli od Portugalců. Na utkání s českými hráči a se dobře připravili a absolvovali skvělý start. Český tým hned zkraje několikrát inkasoval a zpět do utkání se dostal až těsně před první půlkou. Několikrát byly na dostřel, byly pozadu o pouhé tři body. Závěr však znovu patřil polským hráčům. Utkání ukončil rumunský rozhodčí Fratila za stavu 28:43. Čechům tak zbyly jen oči pro pláč, v posledním utkání se v neděli od 11 hodin utkají v zápase o 7. místo se Švýcarskem. "Nedostává se mi slov. Dělali jsme zbytečné chyby a nedrželi se plánu," řekl po utkání kapitán českého výběru Tomáš Dvořák, na kterém byl patrný hluboký zármutek z výsledku i předvedného výkonu.

Program na neděli

Turnaj ME ragbistů do 20 let bude zakončen v neděli 19. listopadu. Odehrají se tato utkání:

  • 11:00 Česko - Švýcarsko (o 7. místo)
  • 13:30 Polsko - Rumunsko (o 5. místo)
  • 16:00 Portugalsko - Ligue AURA (o 3 místo)
  • 18:30 Nizozemsko - Belgie (finále

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři