Příběhy a rozhovory

Podporují ragby v Česku. Wienerberger chce jeho hodnoty dostat hlavně k dětem

Její historie je delší než samotného ragby. Rakouská společnost Wienerberger, založená již roku 1819, vstoupila do českého ragby. Proč největší světový výrobce cihel zvolil právě ragby?

Na otázky serveru RugbyUnion.cz odpověděl Jan Minář, šéf marketingu společnosti Wienerberger v Česku.


Co Wienerberger přivedlo k ragby? Hodnoty? Vztah ke sportu? Nebo třeba osobní zkušenost?
Rádi podporujeme věci, které jsou blízké naší firemní kultuře a hodnotám. Do toho řadíme obecně sport a jeho podpora zejména u dětí. Vnímáme silné nastavení hodnot ragby od útlého věku a věřím, že je to sport v podobě ragby a hodnoty, které vyznává, jsou pro děti důležité do dalšího života.

Co Vám přinese spojení s ragby?
Určitě nám přinese velmi dobrý pocit, že pomáháme sportu, který je od základu až po nejvyšší úroveň silně hodnotově nastaven a také že projektem ambasadorství pomůžeme dostat je do více částí republiky k více dětem.

Podporujete ragby i v jiných zemích?
Ne, je to pouze lokální aktivita v České republice.

Těšíte se na MS ve Francii? Pojedete tam?
Rozhodně ano. Neplánovali jsme podporu v době MS, ale je to spíše souhra několika náhod. Nicméně věřím, že se do Francie podíváme.

Na jakých zajímavých stavbách můžeme v Česku vidět vaše výrobky?
Například Pražský hrad a většina památek v Česku má pálenou krytinu Prejz nebo bobrovky. Nově naše lícové zdivo zdobí například Negrelliho viadukt v Praze.

Umíte postavit i mlýn?
Ano a dokonce takový, který jen tak někdo neporazí! 😊

Jan Minář o společnosti Wienerberger: "Naše společnost Wienerberger patří mezi nejvýznamnější výrobce stavebních materiálů v České republice. Celá skupina Wienerberger, jejíž jsme součástí, je v této oblasti evropskou i světovou jedničkou. V Českérepublice vystupujeme jako Wienerberger s.r.o. a působíme zde od roku 1991.

Jsme firmou s dvousetletou tradicí a patříme k technologickým špičkám v oboru. Naše produkty již několikdesetiletí ovlivňují trendy ve stavebnictví a stávají se inspirací pro ostatní výrobce a stavební profesionály.Základním materiálem je tradiční, po tisíciletí osvědčená, pálená hlína, která díky svým vlastnostem patřímezi obtížně překonatelné stavební materiály.

V naší společnosti utváříme budoucnost stavebnictví. Jsme jedním z největších výrobců stavebních materiálů a infrastrukturních řešení v České republice. Sdílíme společné poslání – zlepšovat kvalitu života lidí pomocí zdravých, energeticky efektivních a ekologických produktů a systémových řešení, které silou inovací posunujeme stále kupředu. Vyvíjíme nové produkty, které jsou v oblasti stavební výroby v rámci udržitelného rozvoje odpovědí na světová témata, jimiž je především úspora energií související s klimatickými změnami. Samozřejmě přitom myslíme na zajištění kvality bydlení v souladus trendy počátku 21. století. Za klíčové považujeme budování zdravého a dostupného bydlení. V tomtosmyslu se naše společenská odpovědnost stává neoddělitelnou součástí našich každodenních činností.Základem úspěchu skupiny Wienerberger jsou bezesporu naši zaměstnanci sdílející společné hodnoty.Každý člověk u nás má své místo, na každém v týmu záleží. Najdete u nás mnoho zajímavých a inspirujících kolegů. Podporujeme férové prostředí, jasnou a otevřenou komunikaci, dobrou firemní kulturu. Uvítáme každý nápad pro zlepšení a umožníme rozvoj všem, kteří o to projeví zájem.

Věříme, že Wienerberger je významnou a motivující společností."

Příklady zajímavých staveb společnosti Wienerberger v Česku

https://www.wienerberger.cz/o-nas/proc/reference.html


pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři