Ragby XV - Pohár

Pohár ragby XV: Ve finále se utkají opět Říčany se Spartou

Od pátku 13. do neděle 15. října byly odehrány odvety semifinále podzimní soutěže mužů Pohár ragby XV. Účast ve velkém finále skupiny A si pojistila Sparta, která porazila Tatru i napodruhé. Velké překvapení nakonec odvrátili říčanští hráči, kteří Slavii vrátili porážku z prvního utkání i s úroky, a díky lepšímu skóre rovněž postoupili do finále.

Článek během dnešního dne (pondělí 16. října) průběžně doplňujeme. Výsledky utkání naleznete zde.

Ve finále skupiny "A" se potkají staří známí

Letos na jaře se utkali ve finále Extraligy, na podzim pak své síly opět změří ve finále, tentokrát v pohárovém. Řeč je o hráčích Říčan a Sparty. Říčany k sobotní odvetě nastupovaly v nezáviděníhodné pozici. Pro postup do finále skupiny "A" potřebovali porazit Slavii o více jak 17 bodů. Do vedení s potřebým náskokem se však Středočeši dostali již ve 34. minutě, kdy pokládal Lukáš Chytil, a vedení svého týmu tak navýšil na 19:0. Říčanský tým svůj náskok navyšoval i po poločasové přestávce. Slavia se bodově prosadila až v posledních deseti minutách. Dvě pětky Adama Miřáckého však na uhájení náskoku "sešívaných" nestačily. Říčany zvítězily nad pražskou Slavií 41:14 a v finále budou nadcházející sobotu, díky lepšímu skóre než Sparta, hostit na svém hřišti.

Druhého finalistu, Spartu, čekala odveta na Tatře. Hrálo se prakticky "od nuly", jelikož první utkání v Podvinní vyhráli domácí borci o pouhé dva body. Na Smíchově se oba týmy střetly v bodově velmi vyrovnané bitvě, kde se o většinu bodů postarali kopáči. Padly jen dvě pětky, přičemž Tatra se do brankoviště dostala až v poslední minutě, kdy bylo jasné, že druhým finalistou podzimní soutěže bude právě Sparta. Utkání skončilo z pohledu domácí Tatry 10:17. Zatímco Sparta pojede do Říčan, Tatru čeká doma Slavie.

Přehled výsledků

Celkem mohli diváci na hřištích v česku vidět osm pohárových utkání, jejichž výsledky určily složení fináloých dvojic.

Finálové kolo proběhne během nadcházejícího víkendu, kdy se týmy utkají o konečné umístění v pohárové soutěži. Vítěz každé z pěti skupin získá malou trofej. Jakmile budou oznámeny, časy výkopů budou uvedeny webu unie v pohárové sekci.