Reprezentace

Sledujte v 17:00 finále Centrale Sevens s účastí Dukly

Po irském Kinsale do franczouského Orsay. Sedmičkový národní tým pod hlavičkou ASC Dukla dnes nastoupí k prvnímu dni turnaje Centrale Sevens. Trenér Rohlík promluvil o složení týmu, soupeřích a turnaji obecně.

Odkaz na přímý přenos z turnaje, kde se v 17:00 představí český tým ASC Dukla: https://www.youtube.com/watch?v=6hjOL7PP4B4

Jedná se o poslední přípravný zájezd Dukly před prvním ze dvou turnajů mistrovství Evropy úrovně Trophy. S ohledem na nabitý sportovní kalendář tuzemských soutěží v patnáctkovém ragby se realizační tým rozhodl pro účast na turnaji, který probíhá ve všední dny. Začíná dnes, ve středu a končí ve čtvrtek. České ragbisty čeká celkem šest utkání. Více o turnaji pověděl trenér Dukly a národního týmu Jan Rohlík.

"Centrale Sevens je dalším tradičním turnajem, který se hraje již od roku 2005. Standardně se ho účastní velice kvalitní týmy, v rámci přípravy často nechybí ani nároďáky. Letos je účast z pohledu počtu týmů trošku chudší. To však vyvažuje kvalita. Dnes budeme hrát tři utkání ve skupině, každý s každým. Zítra pak bude play-off v celkem originálním formátu. Semifinále na dvě utkání a pak finále nebo souboj o třetí místo na jedno utkání," představuje Rohlík systém turnaje, který letos kvůli MS v ragby a Olympiádě nebyl zařazen do oficiálního kalendáře francouzské sedmičkové sezóny, a má tak jen čtyři účastníky. Kromě Dukly i dobře známé Godfathers (výběr, s kterým Dukla jednou zvítězila a jednou remizovala v Kinsale) anebo silné Wonder Sevens.

"Jádro českého týmu budou tvořit hráči, kteří se již ukázali v Kinsale. Vedle nich ale dostane šanci i pět nových kluků, jako Tonda Vobr a Karel Kajta. Po zranění se také poprvé představí Ondra Bejček," vyjmenovává obměny v sestavě Rohlík, který si je velmi dobře vědom náročnosti programu pro účastnící se hráče, jejichž většinu čeká v sobotu další kolo domácí Extraligy v ragby o patnácti hráčích. "I proto jsme volili tento turnaj, který se hraje v týdnu. Navíc, kluky plánuji točit, rozhodně nechci nikoho nechat běhat celé zápasy. Chci, aby mi vydrželi na Evropu," dodává s úsměvem energický kouč.

Mistrovství Evropy, na kterém bude chtít český tým zvítězit a vybojovat postup zpět do elitní úrovně Championship, začíná přesně za jeden měsíc v chorvatském Záhřebu.

Nominace ASC Dukla pro turnaj Centrale Sevens

 • Bejček Ondřej – RC Sparta Praha
 • Košata Adam – RC Tatra Smíchov
 • Dvořák Tomáš – RK Petrovice
 • Vobr Antonín – RC České Budějovice / RC Tatra Smíchov
 • Froněk Albert Aaron – Clonmel RFC
 • Kajta Karel – TJ Sokol Mariánské Hory / RC Tatra Smíchov
 • Miřácký Adam – RC Slavia Praha
 • Miřácký David – RC Slavia Praha
 • Douša Tomáš – RC Praga Praha
 • Průcha Patrik – RC Slavia Praha
 • Severýn Matěj – RC Slavia Praha
 • Šampalík Karel – RC Tatra Smíchov

Realizační tým: Jan Rohlík (hlavní trenér), Michal Neuwirth (fyzio), Adam Koblic (asistující zraněný hráč) a Dominik Vaněk (vedoucí týmu).

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři