Reprezentace XV - muži

Další ragbyový hit v Říčanech. Rivalové se na místě činu spojí proti Izraeli

Říčany jsou centrem českého ragby. Platí to, pokud ne univerzálně, tak jistě pro květen roku 2023. Po víkendovém finále ragbyové extraligy, ve kterém domácí v těsném a vyrovnaném zápase porazili Spartu, přijde na řadu další trhák. Česko se zde postaví Izraeli. Půjde o hodně.

Oba týmy se na stadiónu legendárního Josefa Kohouta utkají v baráži o postup do vyšší divize mistrovství Evropy – třídy Trophy. Izrael vyhrál nižší jižní Konferenci, Česko zase tu severní. Nahoru může jen jeden. Rozhodne jediný zápas.

TISÍCOVKA NA FINÁLE

Říčanům ragby sluší. Středočeské městečko protkané tímto sportem přivítalo na finále extraligy kolem tisícovky diváků. To je na tuzemské poměry hodně. „Moc bychom si přáli, aby stejný počet přišel i na reprezentaci,“ hlásí sekretář RC Mountfield Říčany Pavel Chaloupka. „Na finále fanoušci domácích i Sparty vytvořili skvělou atmosféru, seskupili se do dvou bloků a svoji podporu dávali výrazně najevo.“ Vyvrcholení extraligy, přestože přineslo spíše souboj obran než hromadu pěkných útočných akcí, se tak odehrálo ve velice pěkné a napínavé atmosféře.

Z FINÁLE DOHROMADY PROTI IZRAELI

Nominace Česka na zápas od kouče Miroslava Němečka ještě není známa, nicméně z obou finálových rivalských týmů se takřka jistě tentokráte ve stejných dresech představí například: říčanské pilíře Tomáš Stránský a Tomáš Adámek, lock Lukáš Chytil, nebo tříčtvrtka Samuel James Dupuy. Mezi hráči Sparty to s nejvyšší pravděpodobností budou útoková spojka Lukáš Hřebačka, bratři v roji Vladan a Vlastimil Divišové, tříčtvrka Jindřich Kulhavý či druho nebo třetiřadník Ondřej Bejček.

Zápas s Izraelem se odehraje v sobotu 27. května 2023 od 14 hodin.

LÍSTKY NA ZÁPAS ČESKO vs. IZRAEL V PŘEDPRODEJI ZDE

Server RugbyUnion.cz přinese z duelu fotogalerii spolupracovníka ČSRU Martina Flouska a referát a shrnutí utkání od unijního generálního sekretáře Jiřího Boháčka, na začátku příštího týdne pak i pozápasové ohlasy a komentář, které napíše Petr Býma, rovněž spolupracovník ČSRU. Utkání bude přímým přenosem vysílat Rugby Europe. Rozhodně ovšem stojí za to přijít a naživo nasát zažít ryzí ragbyovou atmosféru přímo v Říčanech.

Před zápasem s Izraelem ještě server RugbyUnion.cz přinese:
Rozhovor s trenérem reprezentace Miroslavem Němečkem
Rozhovor s českým útočníkem Adamem Koblicem, který položil v minulém zápase proti Lotyšsku hattrick
Zahajovací sestavu českého týmu
Více o duelu s Izraelem jsme psali zde


Autora jediné a rozhodující pětky ve finále extraligy se Spartou Lukáše Linharta nese jeho říčanský spoluhráč Michal Schlanger.
Nyní v Říčanech bude hrát reprezentace. Foto: Martin Flousek

Partnerem utkání je Vincentka a.s.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři