Rozvojové soutěže

Rozvojový turnaj žen v Petrovicích

O víkendu proběhl turnaj žen a dívek v netradičním formátu. Hráčky nereprezentovaly své kluby, místo toho hrály v týmech podle výkonnostní úrovně. O podstatě a budoucnosti "experimentálního turnaje" se více dočtete v tomto článku.

V neděli si v pražských Petrovicích ženy a dívky vyzkoušely nový formát turnaje. Ten byl vytvořen ve snaze naplňovat hned několik účelů. Prvním z nich je rozvoj komunity ženského ragby, tedy propojování napříč kluby a vzájemná spolupráce. Dalším je nabídnout herní příležitost hráčkám se stejnou výkonností, což je prostředí ve kterém se mohou hráčky rychleji rozvíjet. Počítá se i se zapojením trenérů. Pro ně může práce s jiným týmem také představovat zajímavou příležitost k rozvoji. V neposlední řadě je účelem sblížit klubové a reprezentační akce.

Hráčky se na turnaj hlásily pomocí přihlašovacího formuláře, ve kterém si vybíraly preferovanou výkonnostní úroveň, ve které chtějí hrát. Dle přihlášek pak byly rozděleny týmy a rozepsány jednotlivá utkání mezi nimi. Turnaje se mimo žen zúčastnily také hráčky kategorie U18. Vetšina z nich ještě nemůže nastupovat v dospělé kategorii, hrály proto se ženami moderovaný kontakt.

Nyní probíhá vyhodnocení turnaje, zejména počet zúčastněných hráček, počet omluvenek, vyhodnocení cílů a přínosů pro rozvoj. Na jeho základě budou navrženy úpravy pro další konání, které je plánované 26.11. na Markétě.

Díky všem hráčkám, trenérům a rozhodčím, kteří se turnaje zúčastnili a přispěli tak k rozvoji ženského ragby.

Ilustrační foto / Martin Flousek

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři