Reprezentace 7s - ženy

Společná příprava žen s týmy Světové série

Na celý týden se mohla reprezentace žen přiblížit přípravě profesionálních ragbistek. Tým se od pondělí do pátku zúčastnil soustředění v Národním tréninkovém centru francouzské ragbyové federace v Marcoussis nedaleko Paříže.

Centrum využívají všechny francouzské reprezentační celky ke své přípravě a je pro to skvěle vybavené, najdete v něm vše, co je pro sportovní přípravu na nejvyšší úrovni potřeba.

Do společného kempu se mimo domácích hráček zapojily také reprezentantky Irska a Polska. Většina přítomných hráček z Francie a Irska byly profesionálky. „Za pozvání na kemp vděčíme respektu, který si holky vysloužily za své výkony na jaře. Tohle je pro ně odměna. Týmy na úrovni Světové série se takto připravují běžně. Pro nás to byla první zkušenost. Holky si mohly vyzkoušet, jak taková příprava na Světovou sérii vypadá. Spousta minut konfrontace s nejlepšími hráčkami ukázala potenciál týmu do budoucna.“ říká k soustředění reprezentační trenér Vít Chalupa.

Týmy společně absolvovaly pět tréninkových jednotek. Všechny společné tréninky byly herní. „Hra byla rychlejší a intenzivnější, tomu jsme se přizpůsobovaly. Všem to moc přineslo, jak individuálně, tak týmu jako celku.“ Popisuje úžasnou zkušenost kapitánka Lucie Roczyn. „Každý měl chuť hrát, být na hřišti, nikdo nechtěl jít střídat.“ doplňuje ji nejzkušenější hráčka týmu Pavlína Čuprová.

Mimo společných tréninků se hráčky věnovaly rozvoji individuálních dovedností a silové přípravě. Náročný program si žádal odpovídající regeneraci. „Tady jsme si opravdu uvědomily důležitost odpočinku.“ uznává Čuprová. Prostoru pro něj měly reprezentantky dostatek. Nejen, že jim odpadly školní a pracovní povinnosti, podpořit regeneraci mohly v bazénu, vířivce či ledovém bazénku.

Ženskou sedmičkovou reprezentaci čeká už v lednu první turnaj Challenger Series – celosvětová série sedmičkových turnajů národních reprezentací, která představuje stupeň pod Světovou sérií. Nabité zkušenosti v něm tým bude moci zúročit.

Hráčky:
Baťhová TerezaRC Sparta Praha
Bolfova VeronikaRC Olomouc
Braunerova TessinaRichmond/Harlequins
Čuprová PavlínaRC JIMI Vyškov
Dittrichová Beáta RC Zlín
Doležilová JulieRC Tatra Smíchov
Exnerová Sára-LeaLOU Rugby
Gärtnerová VěraRC Mountfield Říčany
HrubáŠtěpánkaRC Sparta Praha
PlevováKristýnaRC Tatra Smíchov
Reitzová Natalie AmyRC Tatra Smíchov
RoczynLucieRC Mountfield Říčany
Sládková Anežka Marta RK Petrovice
SkalováAnežkaRC Sparta Praha
Tesařová ChristineRC Tatra Smíchov

Realizační tým:
Chalupa Vít, trenér
Stárková Barbora, fyzio
Schlangerová Hana, manažerka

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři