Domácí soutěže

Startuje nejvyšší soutěž žen

Sedm týmů se utká o mistrovský titul v soutěži, která se vrací k celoročního formátu.

Velký pátek je letos svátkem nejen velikonočním, ale i ragbyovým. Ženám startuje po zimně nejvyšší soutěž a to je rozhodně důvod k radosti a oslavám. Stejně jako v loňském roce vstupuje do soutěže 7 týmů. I systém soutěže zůstává nezměněn. Týmy se na turnajích nejprve utkají v play off a dle výsledků se zařadí do skupiny o 1.-4. místo nebo 5.-7.místo. Novinkou je délka soutěže. Ta se letos neomezí jen na jarní část sezony, ale po třech jarních turnajích bude pokračovat i na podzim.

Termíny jarních turnajů:

29.3. RC JIMI Vyškov, výkop 11:00

13.4. RC Mountield Říčany

28.4. RC Olomouc

V soutěži se již tradičně představí i rakouský tým RU Donau Wien. "Je to oboustranně výhodná spolupráce. Rakouskému týmu to dává příležitost zahrát si na vyšší úrovni než je jejich domácí a zároveň nabídnout svému početnému kádru více herních příležitostí." říká k zapojení vídeňského týmu manažerka ženského ragby Hana Schlangerová. "Pro naše týmy je to další kvalitní soupeř, který zvyšuje konkurenci." dodává Schlangerová.

Spočetným kádrem se musela popasovat i pražská Tatra. V jednom týmu by se neuplatnily všechny hráčky klubu a proto se v soutěži představí hned se dvěma týmy. B-tým doplní hráčky RC České Budějovice.

Týmy v soutěži:

RC Tatra Smíchov A

RC Sparta Praha

RU Donau Wien

Severní Morava

Moravia Rugby

RC Mountfield Říčany & RK Petrovice

RC Tatra Smíchov

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři