Rozvoj ragby

Úvodní utkání mistrovství světa v ragby zaplnilo "Riegráče"

Hlasité povzbuzování, francouzská hymna i nadšený aplaus. Ne, řeč není o filmu zachycující Velkou francouzskou revoluci. Takto to během pátečního večera vypadalo v ragbyové fanzóně, která vyrostla v pražských Riegrových sadech.

Program ragby parku byl zahájen krátce po šesté hodině večerní. V přilehlém areálu TJ Sokol Královské Vinohrady si malí i velcí zájemci mohli vyzkoušet vybrané dovednosti z ragby. Nechyběla přihrávka, skládka a dokonce ani mlýn. To vše pod dozorem zkušených trenérů, mezi kterými nechyběl například ani kouč bronzových medailistek z Krakova, Vít Chalupa.

Před osmou hodinou byla pro fanoušky připravena vědomostní soutěž o ceny, která proběhla pod "dozorem" reprezentačního pilíře Tomáše Adámka. Po jejím skončení se program zaměřil na velkoplošnou obrazovku. Po zahajovacím cermoniálu, přesně ve 21:15, odstartoval desátý šampionát v ragby výkopem utkání mezi Francií a Novým Zélandem.

Restaurační areál v Riegrových sadech byl zcela zaplněný, akci tak přihlíželo kolem tisícovky diváků.

"Určitě návštěvnosti pomohlo i skvělé počasí, ale každopádně se jedná o úspěch," hodnotila páteční část programu Ragby parku Kateřina Frýdlová, která má pořádání celé akce na svědomí.

Kromě partnerů parku, kterými jsou Nadace ČEZ a společnosti CS Cargo a Wienerberger, patří velké poděkování i dobrovolníkům, bez kterých by akce nemohla proběhnout.

A nemohla by ani pokračovat během víkendu. V sobotu od 11 hodin se opět rozjíždí stanoviště v rámci Zkus si ragby na vlastní kůži v areálu Sokola. Utkání na velkoplošné obrazovce budou k vidění hned tři. Irsko - Rumunsko (od 15:30), Austrálie - Gruzie (od 18:00) a Anglie - Argentina (od 21:00). Obdobné to bude i v neděli. Aktuální program najdete vždy na této stránce.

Ragby bude v centru Prahy k vidění i po konci víkendu, akorát bez doprovodného programu. Velké množství doprovodných akcí pořádají i kluby. Pokud byste měli zájem zažít autentickou ragbyovou atmosféru, najít ten nejbližší klub vám pomůže web MapaRagby.cz, který vznikl ve spolupráci se společností J&T.

Autentickou atmosféru můžete zažít během probíhajícího víkendu i na českých hřištích. Budou se dohrávat čtyři utkání Poháru XV mužů, včetně šlágru kola mezi Spartou a Tatrou. V neděli proběhne rovněž první turnaj Poháru žen v ragby 7s, který bude spojen s oslavou 20 let novodobého ženského ragby v Česku.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři