Příběhy a rozhovory

V 97 letech odešel Jiří Kotlový, osobnost zlínského a českého ragby

Velká osobnost, zejména zlínského ragby. Jeden ze zakladatelů tamního klubu, hráč a dlouholetý činovník, později reprezentační trenér a majitel úctyhodné sbírky poštovních známek s ragbyovou tématikou. Rovněž jeden z dosud nejdéle žijících členů českého ragbyového hnutí zemřel v pátek 7.6.2024. Poslední rozloučení proběhne 13. června ve 12:15, ve Zlíně.

Se svolením zlínského ragbyového klubu zveřejňujeme článek, kteý byl původně publikován na klubovém webu.

Dne 7.6.2024 zemřel v 97 letech Jiří Kotlový zvaný mezi ragbisty „Dědek“. Jiří Kotlový, legenda zlínského rugby, byl osobně u založení rugbyového klubu ve Zlíně. V roce 1944 když jako sedmnáctiletý učeň Baťovy továrny přišel s několika kamarády na nábor do nového sportu se šišatým míčem - rugby.

Hra se Jiřímu ihned zalíbila a v podstatě určila jeho celoživotní postoj. Jiří Kotlový hrál aktivně do svých 35 let, pak se začal věnovat trenérské činnosti a v našem klubu trénoval všechny věkové kategorie od žáků až po muže. Jeho trenérská práce vyvrcholila v osmdesátých letech, kdy se stal trenérem československé ragbyové reprezentace. Jiří Kotlový byl dlouho „duší“ našeho klubu - vedl oddílovou kroniku a byl dlouhá léta i předsedou našeho Rugby Clubu Zlín.

Dědek si díky rugby velmi oblíbil Francii, kde si postupně našel spoustu přátel-rugbistů. Kvůli nim se naučil francouzsky, vyměňoval si s nimi dopisy a také se navzájem navštěvovali. Díky jeho kontaktům náš klub uskutečnil mnoho sportovních zájezdů do Francie. Ve Zlíně jsme na oplátku přivítali hodně francouzských klubů. Ještě ve svých 65 letech odjel vlakem do Francie, kde pak na kole projel část země při návštěvách svých přátel!

Za svou obětavou rugbyovou činnost byl Jiří Kotlový uveden Českou rugbyovou unií do Síně slávy Českého rugby.

Poslední rozloučení s Jiřím Kotlovým se uskuteční ve čtvrtek 13.6.2024 ve 12,15h v obřadní síni krematoria města Zlína.

Autorem textu je Dan Chytil.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři