Reprezentace XV - muži

V sobotu Litva a střet regionů

V neděli skončil ragbyový maraton dvou šampionátů mistrovství Evropy. I tak bude na pražské Markétě k vidění další ragby. V sobotu zakončí podzimní část sezóny seniorský národní tým proti Litvě a zároveň bude odehráno první ze tří utkání regionů.

Češi můžou poskočit do čela tabulky

Po dvou utkáních je český tým na průběžném čtvrtém místě. České ragbisty však na podzim čeká ještě jedno utkání proti páté Litvě, po kterém se mohou vyšvihnout až na čelo tabulky.

Litva zatím odehrála, stejně jako český tým, dvě utkání, přičemž i hráči z Pobaltí si připsali jednu výhru a jednu porážku. Začátkem listopadu přehráli Ukrajince, o týden později podlehli favorizovaným Švýcarům. To Češi v úvodu nestačili na Švédy a následně doma na Markétě přejeli chorvatský tým.

Na pražské Markétě se bude hrát i tuto sobotu. Výkop je naplánován na 14:00. Lístky je možné, stejně jako na předchozí akce pořádané v rámci Měsíce ragby na Praze 6 zakoupit v předprodeji, anebo v den akce u pokladen. Později během tohoto týdne přineseme i komentáře od trenéra českého týmu, včetně informací o sestavě.

Čechy versus Morava

V týž den, kdy se čeští ragbisté utkají s Litevci, bude na stadionu Markéta odehrán ještě jeden zápas. Střetnou se v něm ragbisté reprezentující Moravu a jejich soupeři z Čech. Výkop bude v 17 hodin.

V obou případech by mělo jít o hráče, kteří se nedostali do sestavy národního týmu, mají však potenciál a ve svých klubech patří k tahounům.

"Vybírali jsme ze všech moravských a slezkých klubů. Oslovili jsme i ty hráče, kteří se představili ve výběrech Bohemia Rugby Warriors a v národních týmech do 18 a 20 let," popisuje nominační klíč moravského výběru vedoucí mužstva Petr Giacintov. Ten, společně s parťáky z brněnského Dragonu Kutilem a Briggsem, tvoří realizační tým mužstva s orlicí na hrudi. První sraz měl výběr zastupující východní část republiky již v neděli, formu doladí dnes v Brně.

Český realizační tým budou tvořit dva jihoafričtí trenéři - petrovický Raymond Burnard a jeho asistent Dillon Andrews. Dle slov Burnarda by se v dresech českého regionu měli představit hráči, kteří během podzimu ještě do žádného výběru nenakoukli. Generálka Čechů proběhne ve čtvrtek.

Regionální soutěž se bude hrát na tři utkání, plán počítá se třemi zápasy. Ke druhému dojde 3. prosince (od 13:00) a ten závěrečný bude odehrán 9. prosince (od 16:00). Vše se kvůli předpokládaným klimatickým podmínkám odehraje na umělém trávníku na pražské Markétě.

Fotografie: ČSRU / Martin Flousek

Obě utkání proběhnou v rámci Měsíce ragby na Praze 6, kterou finančně podpořila MČ Praha 6.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři