Příběhy a rozhovory

Vychází kniha Zahrajte si ragby

​Autory jsou pánové Macháček a Jebavý, kniha vychází v nakladatelství Grada a křtil ji Xavier Baumaxa. Řeč je o nové knize Zahrajte si ragby, která se v těchto dnech začíná objevovat na pultech knihkupců.

„Cílem knihy je dostat ragby i mezi čtenáře mimo ragbyovou komunitu. Na své si přijdou táboroví vedoucí, učitelé a laici, kteří by chtěli ragby vyzkoušet,“ vysvětlil během křtu knihy její poselství Jan Macháček, žijící legenda českého ragby a jeden z dvojice autorů.

Inspirací přitom může být kniha také pro trenéry ragby. Kniha obsahuje zásobník cvičení a her zaměřený na různé dovednosti. Velké množství z nich je navíc doplněno QR kódem, po jehož naskenování může čtenář shlédnout instruktážní video.

Bývalý člen výběrového týmu Barbarian FC Jan Macháček je autorem většiny kapitol v knize. Jeho kolega a pedagog z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (FTVS UK) Radim Jebavý pak publikaci doplnil o část věnující se kondiční přípravě.

„Moc často se mi nestává, že je můj student starší než já,“ komentoval s úsměvem způsob, jakým se oba autoři poznali mladší z dvojice Radim Jebavý, který byl učitelem Jana Macháčka na FTVS. Možná právě bohatší životní zkušenosti stály za souzněním obou autorů, které vyústilo v napsání společné knihy.

„Poslední publikací o ragby v Česku, kterou vydalo nakladatelství, byla kniha středoškolského profesora Slámy a vyšla v roce 1984, tedy již před téměř 40 lety. Kniha vychází v nákladu 1 800 kusů a bude k dostání u všech dobrých knihkupců,“ zmínil těsně před pokřtěním knihy zástupce nakladatelství Grada, pan Martin Jůn. Křestu samotného se pak ujal písničkář a hudebník Xavier Baumaxa, který je velkým fanouškem ragby.

Kromě knihkupectví je možné knihu zakoupit i online, například na stránkách vydavatele. Oběma autorům držíme palce s odbytem a těšíme se na příliv nového, ragbyového nadšení, které zajisté ze strany čtenářů knihy vyplyne.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři