Pravidla

Úvodní slovo

Cílem hry je, aby dva týmy po 15, 10 nebo sedmi hráčích, dodržující fair play, v souladu se zákony a sportovním duchem, nesením, přihráváním, kopáním a uzemněním míče získaly co nejvíce bodů, tým, který získá větší počet bodů, je vítězem zápasu ... více zde.

Charta ragby

Hra, která začala jako jednoduchá zábava, se proměnila v globální síť, kolem níž byly vybudovány obrovské stadiony, vytvořena složitá administrativní struktura a vymyšleny složité strategie. Rugby, stejně jako každá činnost, která přitahuje zájem a nadšení všech druhů lidí, má mnoho stran a tváří ... více zde.

Definice

Definice pojmů ... více zde.

Pravidla podle čísel

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21 ... více zde

Varianty - 7s, 10s

do 19 let, 7s, 10s ... více zde.

Signály při rozhodování utkání

Hlavní a pomezní rozhodčí ... více zde.

Pokyny k aplikování

Na schůzce Shape of the Game na konci února 2024 se diskutovalo o mnoha oblastech hry, při pohledu na stávající pravidla a také na možné budoucí změny pravidel ... více zde.

Upřesnění

Pokud členská unie World Rugby není schopna objasnit některý aspekt práva, může podat žádost o formální objasnění zákona určeným členům World Rugby ... více zde.

Upravené formy ragby

XRugby, Bezkontaktní ragby T1, Touch, Tag, Beach ... více zde.

Test z pravidel ragby

Tato samokontrolní zkouška s výběrem odpovědí je nezbytným předpokladem pro mnoho vzdělávacích kurzů World Rugby a specifických odborových vzdělávacích kurzů pro rozhodčí, trenéry a další činovníky utkání ... více zde.

Veškeré další informace naleznete na vzdělávacím portálu World Rugby Passport.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři